BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VİZESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Orta Doğu’da yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, 7 ayrı emirlikten oluşuyor. Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda bulunan BAE, Suudi Arabistan ve Umman ile komşudur. Ülkenin nüfusu 10 milyona yakındır. Turizm açısından parlak dönemler yaşayan Birleşik Arap Emirlikleri, özellikle başkent Abu Dabi, Dubai, Acman ve Şarika gibi şehirleriyle çok sayıda turist alan bölgelerdir.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize talebinde bulunuyor. Umuma mahsus pasaport sahipleri BAE Konsolosluklarına başvuru yaparak vize alabilirler. Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan vize anlaşmaları dahilinde; Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri vizeye gerek olmadan BAE’ ye seyahat edebilirler.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ülkede 30 gün seyahat hakkı verir. Uzun süreli vize talepleri, ticari ve eğitim vizesi talepleri için konsolosluk resmi web sayfası üzerinden, ilgili vizenin başvuru formu doldurulmalıdır. Pasaport ile iletilen eksiksiz belgeler ile kısa sürede BAE vizesi alınabilir.

Gerekli Belgeler

Dubai Çalışanlar İçin Vize Başvurusu

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var. Dubai bir ülke değil. Dubai bir emirlik. Birkaç emirliğin birleşiminden oluşturulan bölgeye de birleşik Arap emirlikleri adı verilmiş. Dubai bu emirliklerin belki de en zengini ve en bilinir olanı. 1900’lü yılların daha başlarında küçük bir balıkçı kasabası olan Dubai kara elmasın bulunmasıyla birlikte inanılmaz bir yükselişe geçti. Dünyanın en büyük kulesi, dünyanın en büyük yapay adası ve dünyanın en pahalı otellerini içinde barındıran zenginlikler ülkesi Dubai seyahatinizde sizlere neler ile karşılaşabileceğinizi kısaca özetlemek istedik.

Dubai Çalışanlar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Şirket Sahipleri İçin Vize Başvurusu

Ülkeyi 200 yıldır aynı aile yönetiyor. İyi eğitimli bireylerden oluşan aile yönetimi tek bir kaynağa sırtını dayamamış. Dünyanın tüm finans çevrelerini ülkeye toplamayı başarmış. Şu anda Dubai dünyanın finans ve ekonomi merkezi konumunda. Yatırımcılar ile birlikte çalışarak Hong Kong ’tanda New York ’tanda iyi bir iş çıkarmış gözüküyorlar. Şu anda Dubai’de 1000in üzerinde gökdelen bulunmakta.

Dubai Şirket Sahipleri Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Emekliler için Vize Başvurusu

Dubai sıcak bir ülke tahmin edersiniz ki. Fakat ülke o kadar zengin ki otobüs duraklarında bile klima bulunuyor. Zenginliğin nasıl gösterişe dönüştüğünü görmeniz için bir Dubai vizesi alıp orada bulunmanız lazım. Dünyanın belki de başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz altın kaplamalı lüks arabalara sadece burada rastlayabilirsiniz. Bu arada son model Ferrari marka polis otolarını saymıyorum bile.

Dubai Emekli Vizesi için Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Öğrenciler İçin Vize Başvurusu

Dubai şeriat ile yönetilen bir ülke olmasına rağmen Suudi Arabistan gibi değil. Şeriat kuralları genellikle kendi vatandaşları için geçerli. O da bazıları için tabi. Bir Dubai öğrenci vizesi alıp emirliğe girdiğiniz andan itibaren bunu hissedeceksiniz. Ülkede hiçbir emirlik vatandaşı ağır işlerde çalışmıyor. Hatta neredeyse normal işlerde bile çalışmıyorlar. Daha çok Afganlılar, Pakistanlılar ülkenin iş gücünü sırtlamış durumda. Şimdilerde geçlerimiz Dubai vizesi alarak gittikleri ünlü Jumeriah plajında arkalarına Bruj el Arab’ı alarak fotoğraf çektirmeye bayılıyor.

Dubai Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Ev Hanımları İçin Vize Başvurusu

Arabistan pahalı bir ülke. Dünyanın en iyi markalarını alışverişlerinizde bulabilirsiniz ama tamamen orijinal ürünlerin satıldığı yerlerde pazarlık etmeye değmeyecek kadar pahalı. Sizde takdir edersiniz ki bu insanlar bir çanta dolar alarak yanlarına alışverişe çıkıyorlar. Bu arada Dubai’de sokaklarda dilediğiniz elbiseyle dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Ülkede hırsızlık yok. Yapmanız gereken tek şey halka garip gözlerle bakmayın. Bu hanımlardan bir şikayet alırsanız direk sınır dışı ediliyorsunuz.

Dubai Ev Hanımları Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Çalışmayanlar İçin Vize Başvurusu

Dubai’de içki satışı da gece kulüpleri de var. Bunlardan yerel halk yararlanamıyor. Hatta yerlerini bile çoğu bilmiyor. Halktan birilerine gece kulübü diye sormaya yanaşmayın. Bu bilgiyi kaldığınız hotellerden rahatlıkla alabilirsiniz. Hiç tahmin bile edemeyeceğiniz yerlerdeki gece kulüpleri bir o kadar da pahalı ve lüksler. Bir kere çoğunda elbise zorunluluğu bulunuyor. Bu ülkede Türkler gerçekten çok seviliyor. Gece kulübünün görevlileri Türk olduğunuzu anladıkları zaman sorgusuz sualsiz içeriye alınabiliyorsunuz.

Dubai Çalışmayanlar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Reşit Olmayanlar İçin Vize Başvurusu

Dubai’de alışıveriş pahalı ama elektronik eşyalarda bir o kadar ucuz. Bilgisayarlar, laptoplar, telefonlar, tabletler ülkemizin 3 te 1 fiyatına satılıyor. Eski şehrin içerisinde Dubai müzesinin olduğu kısımda bu elektronik eşya satılan yerleri bulabilirsiniz. Burada dilediğinizce pazarlık yapma şansına da sahipsiniz.

Dubai Reşit Olmayanlar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Çiftçiler İçin Vize Başvurusu

Sevgili çiftçi dostlarımız. Dünyada neredeyse hiç tarım yapılmayan bir ülke varımdır dersiniz. Evet, Dubai. Yıllarca ektiniz, biçtiniz şimdi geldiğiniz noktaya baktığınızda bir arpa yolu ilerlemediğinizin farkında mısınız? Onu ekeyim o karlı, şunu ekeyim şu karlı diye düşünmek yerine yeni pazarlar aramadınız. Alın bir Dubai çiftçilik vizesi gidin Dubai’ye. Orada ne ektiğinizi ve nasıl satabileceğinizi araştırın, danışın. Bakın bu ülkede dolandırılma ihtimaliniz yok. Siz sözünüzü tuttuğunuz sürece sözünü tutacak olan yatırımcılar var. Ve tüm bunları yapmak inanını size çok pahalıya mal olmayacak. Dünyanın her yerinde alın terinizin bir karşılığı var. Burada mallarınızı satamıyorsanız yurt dışına rahatlıkla mallarınızı satabilirsiniz. Sizden isteyecekleri tek şey kaliteli mallar olacak.

Dubai Çiftçiler Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Kamu Personelleri İçin Vize Başvurusu

Dünyada aç kalmayacağınız ülkelerden biride Dubai. Burası dünyanın ortak noktası gibi. Amerikan mutfağının her türlüsü, uzak doğu mutfağının her türlüsü, İtalyan, Türk, Alman her ama istisnasız her toplumun mutfağını Dubai’de bulmanız mümkün. Onlarca AVM içerisinde dünyada zincir yemek şirketlerini bulabilirsiniz isterseniz de. Pappa Roti olayına özellikle değinmek isteriz. Her gittiğinizde önünde sıra göreceğiniz ama beklediğinize değecek bir yemek. Hatta yemek değil atıştırmalık bir hamur işi diyebiliriz. Mutlaka denemeden dönmeyin.

Dubai Kamu Personelleri Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Dubai Şahıs Firma Sahipleri İçin Vize Başvurusu

Burası çok güzel ama bir o kadar da garipliklerle dolu bir yer. Bir kere emirliğe girerken göz taraması yaptırmadan içeriye giremiyorsunuz. Emirliğe girdiğiniz zaman hani ya çok yoruldum şu ayakkabılarımı elime alayımda ayaklarım ferahlarım birazda böyle dolaşayım derseniz oda yasak. Ayakkabılarınızı elinize alıp yürüyemezsiniz. Gece bunaldınız ya da bir plaj partisine katıldınız. Gece kendinizi o soğuk sulara atayım dediniz. Yok, olmaz yasak. Gece denize giremezsiniz. Birde barda içki içerken ya çok bunlardım az hava alayım diye elinizde içki bardağı ile dışarıya çıkmazsınız. Oda yasak. Aslında her ne kadar bu yasaklar sizi sınırlamayan yasaklar olsa da yasak olmalarından mütevellit uyarmak istedik.

Dubai Şahıs Firma Sahipleri Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport

 • 2 adet 3.5 x4.5 arkası beyaz fonlu yeni çekilmiş Fotoğraf

 • Kimlik Fotokopisi

Sıkça Sorulan Sorular

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri seyahat vizelerinin tamamı, ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanır. Turistik vize, ticari vize, uzun süreli ziyaret vizesi, kısa süreli vizeler, transit vizelerin tamamı en hızlı sürede yanıtlanarak, maksimum 3 gün içerisinde sonuçlanır. Evrakların tam ve eksiksiz olması halinde hiçbir sorun çıkmadan 3 gün içerinde olumlu sonuçlanır. Uzun süreli vize işlemleri, oturum izni, evlilik gibi durumlarda vize süresi farklılık gösterebilir. Seyahat planından 15- 20 gün önce tüm belgelerin hazır şekilde sunulması önemlidir.

BAE vizesi ile hangi ülkelere gidebilirim?

Birleşik Arap Emirlikleri turistik vizesi ve transit vizesi ile gidilebilecek ülkeler belirlenir. Transit vize, BAE üzerinden farklı ülkelere seyahatler için kullanılan bir belgedir. Turistik vizelerde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin tüm emirliklerine seyahat ve serbest dolaşım hakkı verilir. BAE emirlikleri olan; Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu’l Hayme, Sarika ve Ummul- Kayveyn emirlikleri, BAE vizesi ile kısa süreli veya uzun süreli olarak dolaşıma açıktır. Ülkeye ve emirliklere giriş yaptıktan sonra ilgili birimlerden seyaht süresi uzatılabilir.

BAE vize randevusunu nasıl alırım?

BAE vizesi online bir vizedir. Tek kullanımlık olan vize, online randevu şeklinde veriliyor. Mülakata gerek olmayan Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, başvurularda konsolosluklardan değil, internet üzerinden veya vize merkezleri aracılığıyla kabul sağlıyor. Randevuya gerek olmadığı için, BAE vize merkezlerinden başvuru evrakları iletilerek işlem sağlanabilir. Vize sonucu 3 gün içerisinde online olarak sunulur. Vizenin çıktısı alınarak BAE seyahati gerçekleştirilebilir.

BAE vizesi randevusu mülakat şeklinde mi?

Birleşik Arap Emirlikleri vize randevusu veya vize mülakatı hizmeti vermiyor. Vize başvurularının tamamı, vize merkezlerinden yapılıyor. Konsolosluklardan vize randevusu veya mülakatına gerek yoktur. Gerekli belgeler tamamlanarak, online başvuru yapılabilir. Oturum izinleri veya özel durum vizeleri için Göçmen Ofisleri ile hizmet veriliyor. BAE Göçmen Bürolarından direkt başvuru yapılarak, oturum ve çalışma izni vizeleri alınabilir.

BAE'ye uzun süreli vizeyi nasıl alabilirim?

Birleşik Arap emirlikleri uzun dönem vizeleri iki farklı şekilde alınır. 90 günlük olan uzun dönem vizeleri, tek girişli veya çok girişli seçeneklerle sunulur. BAE’ye uzun süreli vize almak için; • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Renkli Taraması • Pasaport Fotokopisinin Renkli Taraması • Birleşik Arap Emirlikleri Vize Ücreti Yatırım Banka Dekontu • T.C. Oturum Belgesi Renkli Taraması (Yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir) Evrakların tam ve eksiksiz sağlanması ile 90 günlük uzun dönem vize alınabilir. BAE vizeleri tek kullanımlıktır. Çok girişli vize talebi için başvuru formundan belirtilmelidir. Vize başvuruları, en az 72 saat içinde sonuçlanır. Cuma ve cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin tatil günüdür. Vize işlemlerinde göz önünde bulundurulması gerekir. Seyahat tarihinden en az 10 gün önce vize başvurusu yapılmalıdır. BAE Konsolosluğu vize başvurularını şahsen değil, konsolosluğa bağlı Göçmenlik Bürosu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapar.

BAE'ye en erken çıkan vize türü hangisidir?

BAE vizelerinin tamamı turistik vize olarak değerlendirilir. Ülke vizesi ile hem ülkenin tüm bölgelerinde serbest dolaşım hakkı sağlanır hem de diğer vize hakları sağlanır. Birleşik Arap emirlikleri vizesi 72 saat içerisinde sonuçlanan vizelerdir. Belgelerin eksiksiz olması dahilinde en fazla 3 gün içerisinde olumlu şekilde sonuçlandırılır. Acil vize talepleri için Göçmenlik Bürosu ile çalışan vize merkezlerinden başvuruda bulunulabilir. BAE’ye yapılan tüm vizeler hızlı sürede çıkar.

BAE'ye acil vize nasıl çıkar?

Birleşik Arap Emirlikleri, 7 emirliğine yapılacak seyahatler için hızlı vize uygulaması sunuyor. Tüm ülkede ve emirliklerde serbest dolaşım hakkı veren BAE, acil vize uygulaması bulunmuyor. Ailesi BAE vatandaşı olan, 1. derece akrabası olanlar için hızlı vize alımı, express vize için vize merkezleri ile görüşme sağlamak gerekiyor. 72 saat içerisinde verilen vizelerden daha hızlı şekilde vize almak için, konsolosluğa bağlı çalışan göçmen merkezleri anlaşmalı vize merkezlerine talepte bulunarak, 1 günde çıkarılan vizelerden yararlanabilirsiniz. Daha önce BAE vizesi almış, çalışma veya oturum izni olan kişiler için acil vize mümkün olan bir uygulamadır.

BAE'ye express vize varmı?

BAE Konsolosluğu’nun express vize uygulaması bulunmuyor. Hızlı sürede ve kolay şekilde verilen Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, turistik vize olarak 30 ve 90 günlük seçeneklerde veriliyor. Her vize başvurusu değerlendirilerek 72 saatte sonuçlandırılıyor. Önemli ve acil durumlar için vize merkezlerine yapılan başvurular, konsolosluğa dilekçe olarak iletilebilir. Oturum izni olanlar ve BAE vatandaşı 1. derece akrabası olanlar için vize alım süreci, belirlenen prosedürlerle daha hızlı sağlanabilir.

Evrak tasdik işlemleri ne kadar sürer?

Evrak tasdikleri, resmi belgelerin yasallığının başka ülkelerde de geçerli olmasını sağlar. Resmi işlemler dahilinde seyahat edilecek ülkenin resmi prosedürlerine göre hazırlanır. Seyahat edilecek ülkenin resmi dili ve uluslararası geçerliliği olan İngilizce tercümeleri ile notere tasdik edilir. Resmi evraklar, yeminli tercüman tarafından tercüme edilir. BAE için Arapça ve İngilizce çeviriler, aslına uygun şekilde hazırlanarak notere onaylatılır. Valilikçe onaylanan resmi evraklar, vize başvurus için Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’na iletilir. Evrak tasdik işlemleri yaklaşık olarak 5 ila 7 günde sonuçlanır.

Transit vize ile hangi ülkelere gidilir?

BAE üzerinden seyahat edilecek ülke vizesi dahilinde kullanılır. Vize işlemleri sırasında alınan BAE transit vizesi, ülke ayrımı yapmaksızın BAE’den geçilecek ülkelere seyahatlerde geçerlidir. 96 saat BAE’de kalma olanağı sağlar.

BAE vatandaşlığı nasıl alınır?

BAE vatandaşlığı sadece evlilik yoluyla veriliyor. BAE vatandaşı biriyle evlilik yapan ve uzun süre BAE’de yaşayan kişiler, gerekli prosedürleri yerine getirerek, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlığı alabilirler.